OPIS POJAZDU SPECJALISTYCZNEGO

Firma  MAKOWSKI  INDUSTRIESERVICE dysponuje 3 pojazdami specjalistycznymi.

 

Charakretystyka pojazdu - to samobieżna maszyna ssąco-tłocząca posiadająca zbiornik na wessany materiał  o pojemności 14m³  wyposażona w cichobieżny agregat podciśnieniowy. Ta podciśnieniowa ładowarka  (potocznie nazywana "odkurzaczem przemysłowym") charakteryzuje się wysoką wydajnością wyciągową w zależności od zassanego medium nawet  do 50 ton materiału na godzinę.

Agregat jest przystosowany do wysysania m.in: cieczy, szlamów, materiałów sypkich, pyłów (pyły lotne, cement, wapno, ziemia z wykopów itp.) a także surowców i odpadów.

 

Dane techniczne :

 • pojazd specjalistyczny  4-osiowy
 • długość pojazdu – 10,5 m
 • wysokość pojazdu – 3,85 m
 • szerokość pojazdu – 2,5 m
 • ciężar pojazdu netto – 20400 kg
 • agregat (pompa) ssąco-tłocząca VACU-PRESS 9000
 • wydajność  max – 9000 m³/h
 • wytwarzane podciśnienie max – 1,3 Bar
 • podciśnienie podczas pracy – 1,0 Bar
 • pojemność zbiornika na wessany materiał – 14m³
 • podnoszenie zbiornika (rozładunek) – system hydrauliczny
 • ·komora filtrów - sucha, oddzielna o pojemności 2 m³, mieszcząca 49 filtrów workowych
 • elastyczne węże ssące – Ø 125 mm (100 m), Ø 100 mm (60 m), Ø 80 mm (60 m) oraz wąż gumowy wytrzymały na wysokie temperatury do 200 ̊C (30 m)

 

Charakterystyka pracy podciśnieniowe usuwanie różnych materiałów odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki ssąco-tłoczącej poprzez podłączenie elastycznych węży ssących i zassanie medium do zbiornika pojazdu mieszczącego 14m³. 

W zależności od specyfiki zlecenia zapewniamy minimum 2 osobową obsługę sprzętu (operator i pracownik fizyczny), podłączając węże ssące na różnej odległości (nawet 80-100 m).

Operator czuwa nad prawidłową pracą sprzętu  a pracownicy fizyczni operują wężem ssącym w miejscach przeznaczonych do czyszczenia. Istotne znaczenie w pracy sprzętu oraz czasu trwania usługi ma materiał, który jest zaciągany do zbiornika. Jeśli mamy do czynienia ze stałym medium  pracownicy wykorzystują dodatkowy sprzęt (np. łopata, śniegówka) podając go dalej do węża. Wtedy wydajność spada a czas pracy wydłuża się. Jeśli stan medium jest płynny wydajność pracy wzrasta a czas pracy jest krótszy.

Zassane medium składujemy na terenie zakładu lub transportujemy do określonego miejsca wskazanego przez Zleceniodawcę. Nie zajmujemy się dalszą utylizacją odpadów.

W końcowych etapach zleceń wykorzystujemy myjkę wysokośnieniową na gorącą wodę wraz z preparatem czyszczącym uzupełniając zakres wykonywanych usług.

 

Zastosowanie sprzętu – od wielu lat świadczymy usługi podciśnieniowego usuwania materiałów współpracując  z Hutami, Zakładami Wapienniczymi, Elektrowniami oraz Elektrociepłowniami, Cementowniami, Zakładami Papierniczymi, Zakładami Azotowymi, Oczyszczalniami Ścieków,  Wiertniami, Stacjami Uzdatniania Wody, Przedsiębiorstwami Wodociągów i Kanalizacji.

 

 

Przekonaj się sam

Chcesz zobaczyć poziom świadczonych przez nas usług na własne oczy? Chętnie umówimy się na prezentację możliwości pojazdu. Zadzwoń pod numer: 600 338 449 i 606 121 802 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres

MAKOWSKI INDUSTRIESERVICE

MAKOWSKI KRZYSZTOF

 

BIURO TORUŃ

UL. BUSZCZYŃSKICH 7G/77

87-100 TORUŃ 

 

BIURO NIEMODLIN

UL. OPOLSKA 54

49-100 NIEMODLIN


NIP: 879-192-01-83

 

Telefon: 600 338 449 

               606 121 802


Te./Fax: 56 471 14 63

Email: makowskimis@wp.pl

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© MAKOWSKI INDUSTRIESERVICE